Guz jądra prawego

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz jądra prawego

Postprzez romi » 08 Paź 2019, 13:02

Badania są wszystkie robione tego samego dnia w którym podawana jest chemia.
O leki przeciwwymiotne możesz poprosić w każdej chwili, to samo dotyczy leków na sen czy uspokojenie.
Z jedzeniem jest jak w każdym publicznym szpitalu, ale to w sumie ma najmniejsze znaczenie, dlatego, że w czasie chemioterapii możesz w ogóle nie mieć ochoty na jedzenie. Poza tym zmienia się smak i wtedy wszystko smakuje podobnie - źle. Dlatego pacjenci preferują wyraziste smaki, typu jedzenia śmieciowego. W COI jest bufet w którym zawsze coś można zjeść, jeśli byłoby mało.
W czasie leczenia zaleca się picie dużej ilości wody (niegazowanej). Nie zaleca się picia soków czy nektarów.
Powodzenia
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guz jądra prawego

Postprzez dejmien » 08 Paź 2019, 13:47

Dzięki, Romi, a czy muszę być na czczo czy mogę przed wyjazdem zjeść śniadanie?
dejmien
 
Posty: 137
Rejestracja: 05 Wrz 2019, 22:53

Re: Guz jądra prawego

Postprzez troll » 08 Paź 2019, 20:52

Do pobrania krwi na czczo.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Guz jądra prawego

Postprzez miszcz » 09 Paź 2019, 15:48

dejmien napisał(a):- czy dają coś na sen/uspokojenie?


Mnie dawali hydroksyzynę.

dejmien napisał(a):- jak z jedzeniem, brać coś opróćz wody czy wystarczą posiłki na miejscu (COI Warszawa, nie wiem jak z kuchnią)


Zależy. Jedni nie mają apetytu i wystarczy im to, co na miejscu, inni, w tym ja, mają podczas chemii ogromny apetyt.
miszcz
 
Posty: 752
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Guz jądra prawego

Postprzez dejmien » 10 Paź 2019, 16:07

Hej, ja już po pierwszym dniu wlewów. Ogólnie ok ale jak mnie odłączyli poszedłem się przejść to juz ledwo miałem siły wrócić, opadłem z sił zupełnie... a dopiero 1 dzień.
Pozdro
dejmien
 
Posty: 137
Rejestracja: 05 Wrz 2019, 22:53

Re: Guz jądra prawego

Postprzez Paweł_C » 10 Paź 2019, 20:31

Próbuj spacerować. Ja codziennie po chemii robiłem "obchód oddziału", żeby nie zwariować po całodniowym leżeniu plackiem w łóżku. W Magodencie patrzyli na mnie jak na idiote, bo codzinnie robiłem 30 kółek w te i z powrotem :)

Dasz radę!
Paweł_C
 
Posty: 85
Rejestracja: 23 Lip 2018, 07:29

Re: Guz jądra prawego

Postprzez dejmien » 10 Paź 2019, 22:14

Panie pielegniarki tez to doradziły :) wszedłem na 10 piętro z parteru zszedłem na dół i jeszcze na 3 i się poprawiło wypociłem trochę. Apetyt mam cały czas wszystko zjadam do czysta oprócz zupy mlecznej (nikt chyba jej tu nie jje ;). Ciśnienie mi zmierzyły jest wzorcowe to nie wiem co mnie tak ścięło, może po magnezie i potasie z glukozą jakiegoś szoku cukrowego mogłem dostać bo jeszcze pół litra soku jabłkowego wypiłem wtedy i już mi zbrzydł... Z dolegliwości to jeszcze takie łamanie w kościach szczególnie w krzyżu jakby za kregosłupem promieniujące do nóg. Trochę jak przed grypą. Jutro postaram się też zdać relację.
Pozdrawiam i dobrej nocy!
dejmien
 
Posty: 137
Rejestracja: 05 Wrz 2019, 22:53

Re: Guz jądra prawego

Postprzez dejmien » 11 Paź 2019, 20:40

Dzień 2. Czuje się odrealniony, chyba mi na układ nerwowy siada.Najpierw dziwne zmęczenie, palpitacje, dali mi coś na uspokojenie. Teraz przespałem się chwilkę ale czuję się totalnie rozchwiany emocjonalnie, przytlumiony. Jak zasypiam mam dziwne sny, uczucie kolysania. Mam nadzieję że nie jest to nic nadzwyczajnego i że rano będzie lepiej. Do tej pory zjadam wszystko, trochę chodzę po schodach ale nie jest fajnie. I ten posmak przetrawionej chemii w ustach..
Edit: zacząłem chodzic i od 20 już lepiej, mam siły. Może komuś sie przyda, mi pomaga tu bardzo melisa na ukojenie i wyciszenie, szczególnie wieczorem.
Pozdr
Ostatnio edytowany przez dejmien, 12 Paź 2019, 10:25, edytowano w sumie 1 raz
dejmien
 
Posty: 137
Rejestracja: 05 Wrz 2019, 22:53

Re: Guz jądra prawego

Postprzez troll » 12 Paź 2019, 01:02

Witaj,

To nie jest łatwe leczenie. Pocieszeniem jest fakt, że wychodzisz zdrowy i... z dużo większym bagażem doświadczenia, które uczy, bez wątpienia uczy. To jest nieporównywalne do niczego innego. Trzymam kciuki!

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Guz jądra prawego

Postprzez dejmien » 12 Paź 2019, 10:00

Troll - lepiej bym tego nie określił. Przynajmniej jeśli chodzi o mnie. Jeden z kolegów na sali 5 dzień i znosi lepiej niż ja 1 ;).
Dzień 3 jest lepiej niż wczoraj sniadanie zjedzone, spacer na 10 piętro i zacząłem tankowanie. Czuje się jak na dziwnym kacu ale poranek do zniesienia. Zobaczymy potem.

Ps.drugi kolega z sali miał mieć 3 dniowy bep i po 2 dniach zrobili mu dzień przerwy na tk z kontrastem i dzisiaj mu powiedzieli że jeszcze 2 dni będzie miał chemii. Dziwne to w stosunku do wytycznych.
dejmien
 
Posty: 137
Rejestracja: 05 Wrz 2019, 22:53

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

cron