Prezent na święta (Rak Embrionalny pT1N2M0S0)

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Prezent na święta (Rak Embrionalny pT1N2M0S0)

Postprzez Niemen » 29 Cze 2019, 17:22

Mały update sytuacji - wysłałem płytkę z tomografem do magodentu i dostałem info od dr. Sarosieka:

Zgodnie z oceną naszego radiologa węzeł ma 11 mm w osi krótkiej i posiada zatokę tłuszczową, tj. nie wykazuje cech sugerujących przerzut. Tym niemniej wskazane jest powtórzenie badania TK za 3 miesiące
Niemen
 
Posty: 60
Rejestracja: 04 Sty 2019, 01:39

Re: Prezent na święta (Rak Embrionalny pT1N2M0S0)

Postprzez Vaporwavedream » 29 Cze 2019, 23:01

Witaj,
to super wiadomości. Węzły do 15 mm są raczej nie podejrzane onkologicznie.
Teraz już wszystko będzie dobrze, pamiętaj o terminowych badaniach.
Awatar użytkownika
Vaporwavedream
 
Posty: 175
Rejestracja: 04 Sty 2019, 13:51
Miejscowość: Poznań

Re: Prezent na święta (Rak Embrionalny pT1N2M0S0)

Postprzez Niemen » 24 Lip 2019, 10:27

Po dwoch miesiacach zrobilem kolejne badanie krwi i jak na razie wszystko okej. AFP spadło jeszcze nizej
Morfologia - wszystko w normie po raz pierwszy od chemioterapii
bHCG <0.1 (<2)
AFP 4,47 (<7)
LDH 148 (<250)
Niemen
 
Posty: 60
Rejestracja: 04 Sty 2019, 01:39

Re: Prezent na święta (Rak Embrionalny pT1N2M0S0)

Postprzez tobson85 » 26 Lip 2019, 12:49

Hej
wszystko ok, tylko sie cieszyc :)
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Prezent na święta (Rak Embrionalny pT1N2M0S0)

Postprzez Niemen » 21 Paź 2019, 11:24

Witam, w zeszłym miesiącu robiłem TK oraz dzień przed markery

Markery 16 września:
bHCG 0.1 (<2)
AFP 5,49 (<7)
LDH 130 (250)
Testosteron wyszedł bardzo niski. Troszkę powyżej dolnej normy

TK 17 września:
Wątroba niepowieszona , bez zmian ogniskowych.
Drogi żółciowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny , niepowiększony.
Trzustka ,śledziona , nadnercza , nerki niepowiększone , bez zmian ogniskowych.Śledziona dodatkowa- 6 mm.
Pęcherz moczowy gładkościenny.
Węzły chłonne trzewne i zaotrzewnowe niepowiekszone- największy aortalny lewy w osi krótkiej 8 mm.
Nie ma płynu w jamach opłucnej.
Dolne pola płuc i kości objęte badaniem bez zmian ogniskowych.

Czyli węzeł, który w poprzednim badaniu był 11mm aktualnie ma 8mm. W zeszłym tygodniu miałem wizytę u doktora Sarosieka i doktor potwierdził, że wszystko jest okej. Za 3 miesiące kolejny tomograf.
Zauważyłem, że doskwiera mi neuropatia obwodowa - drętwiejące stopy po wstaniu z łóżka, gdy chodzę mam wrażenie cały czas, że mam coś pod stopą, no i cały czas szumy w uszach (ale to już mi tak nie przeszkadza). Zapewne wielu z was miało ten problem. Po jakim czasie zniknał?

Pozdrawiam i życzę wszystkim dużo zdrowia!
Niemen
 
Posty: 60
Rejestracja: 04 Sty 2019, 01:39

Re: Prezent na święta (Rak Embrionalny pT1N2M0S0)

Postprzez romi » 21 Paź 2019, 19:58

Neuropatia obwodowa to dość częsta dolegliwość, która może mijać z biegiem czasu, ale trwa to długo i może do końca nie ustąpić. Proponuj,ę wizytę u neurologa.
Szumy czy piski w uszach wymagają szybkiej konsultacji z laryngologiem, ponieważ czekanie aż objawy ustąpią może skończyć się utrwaleniem tych zmian i wtedy na jakiekolwiek leczenie może być za późno.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Prezent na święta (Rak Embrionalny pT1N2M0S0)

Postprzez Niemen » 17 Lut 2021, 13:05

Hej, postanowiłem, że odwiedzę forum bo dawno mnie nie było i podzielę się aktualnymi wynikami.

Minęły prawie 2 lata od zakończenia leczenia. Badania robię regularnie co 6 miesięcy. W poprzednim badaniu na TK wyszły mi jakieś zmiany miażdżycowe i po rozmowie z doktorem Sarosiekiem postanowiłem rzucić e-papierosy, które rzuciłem w trakcie chemioterapii a po wszystkim znowu do nich wróciłem. Aktualnie nie palę już pół roku, o wiele więcej się ruszam i styczniu wyszedł mi najbardziej czysty tomograf jaki do tej pory miałem - bez jakichkolwiek zwapnień i zmian miażdżycowych, aż mi sam doktor TS pogratulował - no czy można lepiej? :D

Rak i chemioterapia to aktualnie u mnie jakiś okres w życiu o którym już zapomniałem. Przypomina się co pół roku jak trzeba iść na badania, wtedy to wszystko wraca, ale za każdym razem w mniejszym stopniu. Życie wróciło do normy ;)
Niemen
 
Posty: 60
Rejestracja: 04 Sty 2019, 01:39

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości