Guz jądra lewego.

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz jądra lewego.

Postprzez JanuszJG » 14 Paź 2019, 20:29

Krolewsky napisał(a):To samo co przed rokiem, wciąż wątroba psuje wyniki. Od strony raka wygląda że jest ok, a co z hepatologiem? Leczony jesteś jakoś na wątrobę?


Jestem pod stałą opieką Poradni Hepatologicznej we Wrocławiu,a wątrobę przyjmuję Proursan 250 mg(kwas ursodeoksycholowy) w dawce 2 razy dziennie po 2 dwie tabletki. Zarówno Pani Onkolog i Pani Urolog zgodnie mówią, że pod względem onkologicznym wszystko jest w porządku, bo węzły chłonne okołoaortalne cały czas się zmniejszają. Pan Hepatolog mówi, że to jest spowodowane stłuszczeniem wątroby, na które się leczę od pięciu lat. Ponadto muszę powiedzieć, że odkąd skończyłem 3xBEP schudłem 18 kg w przeciągu 3 lat i obecnie ważę 112 kg.
JanuszJG
 
Posty: 51
Rejestracja: 16 Lut 2016, 08:59

Re: Guz jądra lewego.

Postprzez JanuszJG » 27 Sty 2020, 11:31

Witam ponownie. Dzisiaj odebrałem wyniki TK jamy brzusznej i miednicy mniejszej:

TK jamy brzusznej bez kontrastu i z kontrastem:

Dane ze skierowania: rak jadra lewego, stan po orchidektomii lewostronnej, stan po chth, przetrwała
limfadenopatia zaotrzewnowa i pachwinowa
Porównano z badaniem poprzednim z dn. 15.05.2019.

Stabilny obraz wezłów chłonnych w zakresie jamy brzusznej i pachwin.
Przyaortalne wezły chłonne wielkosci do 25x12mm z duza tłuszczowa wneka. Wezly chłonne krezkowe o
płdłuznym kształcie w stabilnej ilosci i wielkosci do 8mm w osi krótkiej. Wezły pachwinowe takze w
porównywalnej liczbie i wielkosci do 9mm w osi krótkiej, z duzymi, tluszczowymi wnekami.
Nie uwidocznion nowopowstałych, patolgicznych zmian wezłowych.
Watroba prawidłowej wielkosci i o jednorodnym, obnizonym pochłanianiu miazszu - cechy stłuszczenia,
bez zmian ogniskowych. Prawidłowa szerokosc układu zylnego watroby. Drogi zółciowe nieposzerzone.
Pecherzyk zółciowy cienkoscienny.
Trzustka, sledziona i nadnercza prawidłowej wielkosci, bez zmian ogniskowych.
Nerki prawidłowej wielkosci i budowy, bez złogów i cech zastoju.
Pecherz moczowy gładko- i cienkoscienny.
Pozostałe narzady i struktury miednicy bez zmian.
Mozliwe do oceny petle jelitowe bez patologii.
Duze naczynia jamy brzusznej i ich odgałezienia bez zmian.
Prawidłowy obraz objetych badaniem struktur kostnych.
Przypodstawne czesci płuc bez zmian ogniskowych.

TK miednicy bez kontrastu i z kontrastem:
opis łaczny.


Jak oceniacie powyższy wynik TK jamy brzusznej i miednicy mniejszej?
JanuszJG
 
Posty: 51
Rejestracja: 16 Lut 2016, 08:59

Re: Guz jądra lewego.

Postprzez JanuszJG » 11 Lut 2020, 10:11

Odebrałem wyniki TK klatki piersiowej. Czy mogę prosić o interpretację poniższego opisu TK klatki piersiowej?

Badanie TK klatki piersiowej wykonano po podaniu kontrastu i.v. warstwami 1 mm
Dane kliniczne: rak jądra lewego pT2N2M0, stan po orchidektomii lewostronnej i Chemioterapii wg programu BEP,
przetrwana limfadenopatia zaotrzewnowa i pachwinowa.
Porównanie z badaniem poprzednim z dn. 11.03.2016 r.

W obu dolnych płatach widoczne niewielkie zwiększenie gęstości miąższu płuc - obszary zmian typu matowej szyby mogące odpowiada zmianom z hipowentylacji/zmianom zastoinowym miąższu płuc.
Obszar zmian bliznowato-włóknistych położony ku tyłowi od serca w płacie dolnym PL słabiej zaznaczony niż poprzednio.
Nie stwierdza się obecności płynu w jamach opłucnych.
Cechy przerostu tkanki tłuszczowej śródpiersia. Zaznaczone poszerzenie naczyń spływu żylnego płuc.
Węzły chłonne śródpiersia i wnęk niepowiększone. Serce nieco powiększone.
Objęty badaniem kościec bez cech destrukcji kostnej (guzki Schmorla jak poprzednio).
Wątroba wydaje się stłuszczona. Na skanach przez nadbrzusze pojedynczy powiększony węzeł aortalnokawalny do 10 mm w osi krótkiej (jak w TK jamy brzusznej i miednicy mniejszej z dn. 15.05.2019 r.)
Wnioski: w opisie.
JanuszJG
 
Posty: 51
Rejestracja: 16 Lut 2016, 08:59

Re: Guz jądra lewego.

Postprzez Krolewsky » 16 Lut 2020, 22:27

Wszystko ok. Gratulacje.
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości