Proszę o zerkniecie na moja historie *nowy uzytkownik*

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Proszę o zerkniecie na moja historie *nowy uzytkownik*

Postprzez Bartosz1992WR » 21 Sty 2020, 12:31

Witam wszystkich serdecznie.
Jak pewnie większość z Was na ten portal sprowadziła nas choroba.. Byłem przygotowany od początku na usuniecienie prawego jadra. Jednak sprzeczności które pozostawiają lekarze i wyniki budzą we mnie wątpliwości. 20stycznia B.r dostałem skierowanie do szpitala,jednak 29 mam możliwość wizyty u urologa profesora Igaal Mor. Teraz pytanie do Państwa powiększenie i "guz" (jest tez opcja krwiakow) ze względu na nieregularny nieksiazkowy i nie spotkany przez urologa wcześniej kształt oraz dobre wyniki krwi
Tj
AFP 3.43 w zakresie 0 - 5.8
HCG wynik w surowicy <2.30 W zakresie 0 - 5


Stad moje pytanie czy mogę poczekać do tego 29 i że spokojem poddać się zabiegowi czy lepiej gonić do szpitala że skierowaniem. Mam ogromnego piętra. W połowie grudnia zauważone powiększenie. Wiec już trochę minęło. Przepraszam za chaotycznosc. Liczę na wyrozumiałość. Pozdrawiam
Bartosz1992WR
 
Posty: 2
Rejestracja: 21 Sty 2020, 12:07

Re: Proszę o zerkniecie na moja historie *nowy uzytkownik*

Postprzez Grrr34 » 21 Sty 2020, 19:46

USG jest bardzo czulym i zarazem skutecznym badaniem jeśli chodzi nowotwory jadra, takze pomyłka jest tu bardzo mało prawdopodobna/ niemożliwa.....

niektóre nowotwory jadra jak np czyste nasieniaki, w
Ponad 90% wogle nie powoduja wzrostu stężenia Markerow, więc one nie są decydujące w rozpoznaniu

Oczywiscie moze to być też guz łagodny, takowe tez sie zdarzają, jezeli jadro jest bardzo powiększone, tak czy inaczej orchidektomia jest raczej nieunikniona

Badanie usuniętego jadra da odpowiesz czy zmiana jest łagodna czy zlosliwa
Grrr34
 
Posty: 183
Rejestracja: 08 Lut 2017, 21:51

Re: Proszę o zerkniecie na moja historie *nowy uzytkownik*

Postprzez Bartosz1992WR » 21 Sty 2020, 22:43

Ok dziękuję za odp.
Czy w szpitalu nie należy się bać? Jest to prosty zabieg? Czy spróbować prywatnie usunąć. Jakie są Państwa doświadczenia.
Bartosz1992WR
 
Posty: 2
Rejestracja: 21 Sty 2020, 12:07

Re: Proszę o zerkniecie na moja historie *nowy uzytkownik*

Postprzez Grrr34 » 21 Sty 2020, 23:22

Prosty zabieg, bez znaczenia gdzie, dla Urologow to bulka z masłem
Grrr34
 
Posty: 183
Rejestracja: 08 Lut 2017, 21:51

Re: Proszę o zerkniecie na moja historie *nowy uzytkownik*

Postprzez MarcinG » 28 Sty 2020, 19:07

Cześć Bartosz!

Jutro masz konsultacje ?
Daj znać - ogólnie w moim przypadku też guz wydawał się nietypowy.
Zdecydowałem się na operacje - wyniki markerów bardzo zbliżone do Twoich i nie żałuję bo mogłoby być kiepsko.

Operacja nie jest skomplikowana, szybko będziesz na nogach.
MarcinG
 
Posty: 5
Rejestracja: 24 Sty 2020, 15:23


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości