Nasieniak PT1

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Nasieniak PT1

Postprzez Frog007 » 07 Lut 2020, 19:08

Witam Wszystkich.

Dzisiaj odebrałem wyniki markerów.
Badanie z dnia 06.02.2020

AFP 2,3 z komentarzem w normie
beta HCG 0,39 norma 0 - 1,1
LDH 155 z komentarzem w normie

Pozostało mi tylko czekać na następne TK.

Pozdrawiam wszystkich
Frog007

Postprzez Frog007 » 14 Lut 2020, 09:57

Witam.
Mam pytanie do ekspertów.
Czy lekka zmiana beta Hcg może świadczyć o tym że coś zaczyna się dziać?
Wynik w normie jednak poprzednio wyniki te były mniejsze. Na ostatnim badaniu jest inna norma.
Zalecacie powtórzyć badania czy czekać na wizytę u onkologa, którą a mam 09.03.

Ostatnio urolog, u którego byłem zwrócił uwagę na węzły chłonne. Miałem wrażenie, że pomimo są w normie i przez pół roku nie zmieniły się, trochę wzbudziły jego czujność.

Później dostałem wyniki markerów i nie daje mi to spokoju.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam wszystkich.
Frog007

Postprzez romi » 14 Lut 2020, 18:49

Dopóki markery są w normie nie ma powodu do niepokoju. Jeśli masz wątpliwości to możesz wykonać powtórnie badania, ale myślę, że możesz spokojnie poczekać na wizytę u onkologa.
Pozdrawiam
romi

Postprzez Standup » 29 Lut 2020, 18:35

Daj znać po wizycie czy wszystko okej
Standup

Postprzez Frog007 » 09 Mar 2020, 15:56

Witam wszystkich.

Dzisiaj miałem kontrolę u onkologa.
Potwierdził, że nie ma żadnych oznak rozsiewu/wznowy choroby.
Niestety tutaj chyba kończą się pozytywne informacje, ponieważ mimo że wcześniej działanie pokrywało się z wytycznymi, dzisiaj dostałem informację, że mam przyjść za pół roku z wynikami markerów.
Lekarz stwierdził że badania markerów wystarcza i jak coś pokażą to wtedy będziemy szukać dalej.
Na razie zastanawiam się co robić dalej i czy ryzykować taką obserwacje.

Co doradzicie w takiej sytuacji? Z tego co rozumiem to TK powinno być robione w pierwszym roku w 3,6 i 12 miesiącu, natomiast w drugim roku w 6 i 12 miesiącu.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.
Frog007

Postprzez Grrr34 » 10 Mar 2020, 00:40

U Ciebie Markery były w normie przed zabiegiem usunięcia jadra, jednak po zabiegu Bthcg spadło mimo że wcześniej było w normie.... Jezeli Badanie było robione w tym samym laboratorium, to założyć mozna ze mimo że nowotwor został wykryty na bardzo wczesnym etapie, w jakimiś niewielkim stopniu powodował zwiększenie stężenia Bthcg? Jezeli tak by było to Markery powinieneś robic w perwszym roku co 2 miesiace, ja przynajmniej tak robiłem... Mimo ze bylem po 3 Bepach, lepiej dmuchać na zimne.... I powtórzyłbym markery teraz... Poniewaz ten Wzrost Bthcg jezeli wcześniej było poniżej 0,1<, lepiej kontrolować.... Jezeli laboratorium jest to samo, metoda ta sama, nie bierzesz zadnych odblocków na siłowni ... Hcg, klomifen.... To ja bym powtórzył badanie i z pewnością wcześniej niż za pół roku
Grrr34

Postprzez Frog007 » 10 Mar 2020, 07:14

Marekry nie były robione w tym samy laboratorium.
Dodatkowo bHCG była robiona na innym urządzeniu, ponieważ normy są inne.
Pomimo wszystko markery nie są "problemem" można je wykonać i będę je kontrolował.
Martwi mnie, że nie zlecono mi TK po 12-stym miesiącu.
TK miałem w 04.2019 i 10.2019.
Teraz dostałem informację, że mam przyjść za pół roku z wynikami markerów, więc następne TK najszybciej będę miał 09.2020.
Wydaje mi się, że odnośnie TK jest rozbieżność w stosunku do wytycznych. Chyba, że w moim można zaakceptować taką procedurę.

Pozdrawiam
Frog007

Postprzez romi » 10 Mar 2020, 12:04

Trochę za późno to TK, tym bardziej, że jest to intensywna obserwacja bez chemioterapii, gdzie w pierwszym okresie kontroli jest największe prawdopodobieństwo nawrotu, w związku z czym kontrole powinny być najczęściej.
Zapytaj się lekarza skąd takie odstępstwo od zaleceń i nie jest argumentem narażenie pacjenta na dawkę promieniowania. Może warto pokazać aktualne zalecenia
viewtopic.php?f=5&t=261#p37631
romi

Postprzez Grrr34 » 10 Mar 2020, 12:21

Najlepiej to porozmawiaj szczerze z lekarzem, że wolalbys zeby zrobic tk szybciej, aby w razie w moc wychwycić ewentualną wznowe, jezeli nie jest Dr jakims bucem co traktuje pacjenta jak intruza to to nie powinien robic problemow

Z Drugiej strony nie jestem pewny jak interpretować wytyczne... Tzn w pierwszym roku jest jesne ze w 3, 6 i12 miesiącu TK.... Jednak pozniej jest ze w 2 roku, co 6-12 miesięcy...
Nie jest napisane ze w 6 i 12 miesiącu tylko 6-12 miesięcy... Czyli ja to tak przyjmuje ze można zrobić to po 6 miesiacach, po 8 miesiącach, można po 10 lub 12 ale to już lekarz decyduje..... Co nie znaczy że nie możesz z nim pogadać... Aby zamiast 12 misiecy było to np 7...

Chyba ze ja zle czytam te wytyczne?
Grrr34

Postprzez romi » 10 Mar 2020, 18:30

W pierwszym roku obserwacji w 12 miesiącu powinno być badanie TK. W kolejnych latach tak jak lekarz uzna za konieczne w odstępie od 6 do 12 miesięcy. I tu już wszystko zależy od doświadczenia i wiedzy lekarza.
Pozdrawiam
romi

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości