Guzek/Zgrubienie na jądrze

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Guzek/Zgrubienie na jądrze

Postprzez Patriko » 28 Mar 2020, 20:39

Witam forumowicze. Zwracam się do was z Pytaniem, ale najpierw trochę z mojego "CV".
Jakoś Kwiecień/Maj 2019 miałem promieniujący ból z podbrzusza do lewego jądra, wyczułem też wtedy coś twardego na nim. Oczywiście poleciałem do urologa, który mnie uspokoił po USG i macaniu że to jakaś torbielka (taki urok moich jąder) a ból był pewnie ze stresu. Historia zatacza koło pod koniec lutego. Miałem na początku Lutego wydłużane wedzidelko, trochę w domu leżałem i zaczęły mnie boleć plecy (te plecy są ważne) lecz po kilku dniach przestały. Natomiast pod koniec lutego przy rutynowej kąpieli znowu wyczułem zgrubienie (nie wiem czy to było to samo, ponieważ było mniejsze i trochę inne, lecz w podobnym miejscu). Zaznajomiony znowu poleciałem do lekarza, tym razem oprócz tego wspomnianego wykrył mi jeszcze na górze jądra drugie. Znowu mówił że tylko torbielki i taki "urok". Że rak ogólnie jest rzadki i żebym się nie przejmował. Tylko że te plecy znów mnie zaczęły boleć w ledzwiach, a te zgrubienia dalej są. Co byście zrobili na moim miejscu? Uspokoili się i zaufali lekarzowi? Czy USG może całkowicie wykluczyć raka? Ile taki rak się wogole rozwija? Dzięki odrazu z góry za odpowiedzi i Pozdrawiam.
Patriko
 
Posty: 5
Rejestracja: 28 Mar 2020, 20:27

Re: Guzek/Zgrubienie na jądrze

Postprzez czarny11 » 29 Mar 2020, 14:05

A z jakiego województwa jesteś? może skonsultuj z innym urologiem i wykonaj u innego usg
czarny11
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2018, 23:13

Re: Guzek/Zgrubienie na jądrze

Postprzez Patriko » 29 Mar 2020, 16:09

czarny11 napisał(a):A z jakiego województwa jesteś? może skonsultuj z innym urologiem i wykonaj u innego usg

Mam taki zamiar jak ta sytuacja z wirusem się opanuje, wpadłem też na pomysł żeby udać się do urologa, który jest również andrologiem. Zawsze to szersza wiedza lekarza. Jestem z Krakowa i z tego co widzę, dużo specjalistów nie przyjmuje na ten moment.
Patriko
 
Posty: 5
Rejestracja: 28 Mar 2020, 20:27

Re: Guzek/Zgrubienie na jądrze

Postprzez Grrr34 » 29 Mar 2020, 23:19

USG jest bardzo dobrym badaniem do obrazowania zmian w jądrach, i jezeli jest zrobione prawidłowo w ponad 99% potwierdza lub wyklucza istnienie nowotworu
Mozesz jeszcze raz zrobić badanie.... Istnieje też możliwość ze pierwotne ognisko nowotworu rozwinie się poza jądrem... Ale to bardzo rzadkie przypadki
Grrr34
 
Posty: 183
Rejestracja: 08 Lut 2017, 21:51

Re: Guzek/Zgrubienie na jądrze

Postprzez Patriko » 30 Mar 2020, 08:29

Lekarz zastał mnie bardzo zaniepokojonego, mówił że na spokojnie sprawdzimy wszystko i faktycznie czułem że tym aparatem od USG przejechał mi po każdym milimetrze jądra.
Uspokoiłeś mnie trochę, dziękuję Ci.
Patriko
 
Posty: 5
Rejestracja: 28 Mar 2020, 20:27


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości