Nowotwór jądra_Artur

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Nowotwór jądra_Artur

Postprzez benny2001 » 04 Kwi 2020, 13:13

Leczenie odbywa w Katowickim Centrum Onkologii, zobaczymy co powie lekarz w czwartek, wtedy jest planowane dolewka i badania krwi.
Do tej pory wszystko szło tam gładko, ale z tym wstrzymaniem w przypadku złych wyników trochę mnie to zaskoczyło, tak jakby była to normalna praktyka u nich.
Stąd, też pytanie było czy walczyć do upadłego o ta dolewkę jak morfologia wyjdzie średnia czy jednak mogą istnieć jakieś przesłania z wstrzymaniem. Nie chcę wchodzić w ich buty, ale też chce zakończyć leczenie bez jakiś nieścisłości.

Edit/
Zostawiam link do wątku, właśnie go czytam o dolewkach.
http://www.rjforum.pl/viewtopic.php?f=8&t=220&start=60

Wiem, że to może trochę przyziemne, ale na ta chwilą największa boloczką podczas tej chemii jest straszny trądzik ;/ z żołądkiem jeszcze się dogadujemy ;]
benny2001
 
Posty: 22
Rejestracja: 08 Lut 2020, 14:31

Re: Nowotwór jądra_Artur

Postprzez romi » 04 Kwi 2020, 23:26

W wątku który podałeś są wszystkie informacje na temat podawania bleomycyny i tak jak jest napisane jeśli nie ma żadnych objawów neutropenii, poza słabymi wynikami morfologii, to dolewka powinna być podana. Gdyby pojawiły się wątpliwości to możesz spróbować porozmawiać z lekarzem, ale jeśli nie da się przekonać to nic nie poradzisz. Może to również od niego nie zależeć, bo takie mogą być procedury ustalone w klinice. Jest jeszcze możliwość podania zaległej bleomycyny na końcu leczenia, ale to rzadko stosowana procedura
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Nowotwór jądra_Artur

Postprzez giorgio » 05 Kwi 2020, 00:47

Ja dostałem info w WWA ze tylko neutropenia Cie (może) dyskwalifikowac i ze dolewka jest praktycznie zawsze podawana. Nie wiem dlaczego tak jest ale najprawdopodobniej chodzi o to uderzenie. Ja jestem po 1Bep (2 dolewka zakończona 16.03.). Tez bez włosów, jem „normalnie”. Czuje się świetnie. Na gorączkę która do tej pory na szczęście nie wystąpiła dostałem od dr Sarosieka Lek LEVOXA 500mg. Na rzyganie i nudności tez ATOSSA ale tez nie był konieczny. Na lepsze jelita staram się wrzucać kiszonki :-) dużo śpię i jest git. Nirmalnie chodziłem spać o 2-3, teraz 12-1.
Na ta chwile życzę wszystkim takiego przejscia tego cyklu. Mam nadzieje ze korona Virus mnie nie dopadnie, ale trzeba być optymista :D
giorgio
 
Posty: 13
Rejestracja: 01 Lut 2020, 00:15

Re: Nowotwór jądra_Artur

Postprzez benny2001 » 10 Kwi 2020, 07:50

Cześć Wszystkim,

Mam plan uporządkować później cały watek, aby na 1 stronie były po kolei wszystkie wyniki badań itp. aby może komuś się później przydało w jego walce bez zbędnego kopania.

Co do samego cyklu, całe leczenie już się zakończyło. Dostałem wczoraj dolewkę bez problemu, wyszła neutropenia typu ciężkiego, ale był mój prowadzący i nawet nie było sugestii żeby nie podawać.
Byłem o 7 a o 12 już w domu. Bez żadnych perturbacji, jak giorgio pisał, też życzę ludziom aby tak przechodzili chemie jak mi się trafiło (no może poza neutropenia ;))
Chcę podziękować każdemu z forum i w szczególności osobom, które pomagały, pisały o swoich przejściach i całym procesie. Naprawdę jest dobrze wiedzieć co cię czeka i mieć możliwość weryfikacji postępowania.
Za miesiąc do poradni onkologicznej i regularne badania. Oczywiście ciągle będę tu zaglądał i starał się udzielać.

Reasumując w moim przypadku Centrum Onkologii Katowice, zdiagnozowało, zaproponowało plan leczenie i wykonało go skutecznie wg wytycznych od RJ. (chociaż miałem lekkie przeczucie, że lubią nad leczyć, ale tyko odczucie) Nie wiem czy komuś to pomoże, ale jest to zawsze jakiś start.

Pozdrawiam
Artur
benny2001
 
Posty: 22
Rejestracja: 08 Lut 2020, 14:31

Re: Nowotwór jądra_Artur

Postprzez benny2001 » 17 Kwi 2020, 11:36

Cześć Wam,

Chciałbym tylko potwierdzić czy dobrze rozumiem wytyczne dla mojego przypadku obserwacji po chemioterapii ?
Zgodnie z tabela 7 dla stanu IA/IB (u mnie było IA) po 1 Bepie
Przez 1 rok
Markery co 3 m
TK (miednicy i brzuch)- raz do roku
Prześwietlenie klatki 6/12 m

2 rok
Markery co 3 m
Raz do roku TK i przeswietlenie

Główne pytanie kiedy winno być wykonane kontrolne TK ? PO 6 miesiącach od zakończenia leczenia?
benny2001
 
Posty: 22
Rejestracja: 08 Lut 2020, 14:31

Re: Nowotwór jądra_Artur

Postprzez Kylo » 23 Kwi 2020, 07:49

benny2001 napisał(a):Cześć Wam,

Chciałbym tylko potwierdzić czy dobrze rozumiem wytyczne dla mojego przypadku obserwacji po chemioterapii ?
Zgodnie z tabela 7 dla stanu IA/IB (u mnie było IA) po 1 Bepie
Przez 1 rok
Markery co 3 m
TK (miednicy i brzuch)- raz do roku
Prześwietlenie klatki 6/12 m

2 rok
Markery co 3 m
Raz do roku TK i przeswietlenie

Główne pytanie kiedy winno być wykonane kontrolne TK ? PO 6 miesiącach od zakończenia leczenia?


Hej,
markery - ja robię zapobiegawczo co 2 miesiące, ale tak, zgodnie z zaleceniami co 3 miesiące.

TK - pierwsze kontrolne zalecono mi dokładnie 6 miesięcy od poprzedniego TK (u mnie wykonanego dzień przez operacją orchidektomii). Dotyczyło jamy brzusznej i miednicy, bez klatki piersiowej. Podczas kontrolnej wizyty u onkologa dowiem się, czy następne za rok, czy może za pół roku (żeby dmuchać na zimne przez pierwsze dwa lata) i czy znów jama brzuszna i miednica, czy też razem z klatką piersiową.

Prześwietlenie klatki 6/12 m (z tego co słyszałem, to najlepiej w projekcji PA i bocznej). Można stosować zamiast RTG tomograf klatki. W wytycznych jest adnotacja, że jeśli dobrze tłumaczę: prześwietlenie klatki może być używane do rutynowej obserwacji, ale tomograf klatki z kontrastem jest preferowany w razie wystąpienia symptomów ze strony klatki piersiowej/płuc.

Również przynajmniej raz do roku warto zrobić USG drugiego jądra, a samodzielnie badać je raz w miesiącu.

Pozdrawiam!
Mixed germ cell tumor (yolk sac 85%, ebryonal carcinoma 15%), GCNIS / pT1a / 1xBEP - Magodent 18.11.2019 - 02.12.2019
Kylo
 
Posty: 69
Rejestracja: 24 Paź 2019, 16:05

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości

cron