Suplementacja do chemioterapii - Nasieniak pT2M0N0S0

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Suplementacja do chemioterapii - Nasieniak pT2M0N0S0

Postprzez Nastiel » 23 Maj 2020, 11:12

Witam, po badaniu histopatologicznym zdiagnozowano u mnie nasieniaka pT2M0N0S0 :oops: .
Tomograf nie wykazał przerzutów, markery nowotworowe (LDH, HCG i AFP) w normie.
Ze względu na obecna inwazje naczyniową onkolog zasugerował chemioterapię 2 x karboplatyna.

Chciałbym możliwie dobrze przejść przez chemię, wzmocnić organizm i zmaksymalizować efekty kuracji dlatego też zastanawiam się nad dodatkową suplementacją.
Co sądzicie o:

1. Suplementowaniu dziennym witamin typu D3+K2, C, chrząstka rekina?
2. Wlewach dożylnych witam. C + protocol II (opatentowany zbiór substancji wspierających leczenie onkologiczne)
3. Oleju konopnym CBD

Z góry dziękuje za Wasze odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie, Krystian.
Nastiel
 
Posty: 2
Rejestracja: 21 Maj 2020, 16:33

Re: Suplementacja do chemioterapii - Nasieniak pT2M0N0S0

Postprzez deejaay » 23 Maj 2020, 13:34

Witaj,

Niestety nie pomogę w kwestii suplementacji, ale mam do Ciebie pytanie. Jestem w tej samej sytuacji - stwierdzono u mnie nasieniaka w tym samym stadium. Ja się zdecydowałem na obserwację z kilku różnych powodów.

Czy Tobie lekarz onkolog zaproponował jeszcze inne rozwiązania? Czy przedstawił Ci jedynie opcję chemii? Jaka była jego argumentacja?

Pozdrawiam i życzę zdrowia
deejaay
 
Posty: 34
Rejestracja: 20 Kwi 2020, 12:17

Re: Suplementacja do chemioterapii - Nasieniak pT2M0N0S0

Postprzez Nastiel » 23 Maj 2020, 14:27

deejaay napisał(a):Witaj,

Niestety nie pomogę w kwestii suplementacji, ale mam do Ciebie pytanie. Jestem w tej samej sytuacji - stwierdzono u mnie nasieniaka w tym samym stadium. Ja się zdecydowałem na obserwację z kilku różnych powodów.

Czy Tobie lekarz onkolog zaproponował jeszcze inne rozwiązania? Czy przedstawił Ci jedynie opcję chemii? Jaka była jego argumentacja?

Pozdrawiam i życzę zdrowia


Cześć, miałem do wyboru obserwacje lub chemię.
Ze względu na to, że guz był unaczyniony istnieje duże ryzyko tego, że komórki nowotworowe dostały się do krwi i sobie we mnie krążą. Nasieniak charakteryzuje się dużą złośliwością i często daje przerzuty. Gdybym poddał się tylko obserwacji to możliwe, że nowotwór zaatakowałby w innym miejscu np. drugie jądro i wtedy nie dość, że je stracę to jeszcze będzie trzeba stosować mocniejszą chemię w większości przypadków. Dlatego też postanowiłem poddać się dwóm dawkom karboplatyny, które miejmy nadzieje zredukują szansę powrotu choroby, a ja przejdę te cykle bez większych problemów.
Nastiel
 
Posty: 2
Rejestracja: 21 Maj 2020, 16:33

Re: Suplementacja do chemioterapii - Nasieniak pT2M0N0S0

Postprzez romi » 23 Maj 2020, 15:30

W trakcie chemioterapii, ani bezpośrednio po leczeniu nie wolno stosować żadnej suplementacji bez porozumienia z lekarzem, nawet witaminy C.
Przed chemioterapią również należałoby się skonsultować z lekarzem, szczególnie przy suplementach które mogą mieć wpływ na kondycję organizmu.
A to, że coś jest opatentowane nie oznacza, że jest to medycznie dopuszczone i wskazane do stosowania.
Pozdrawiam
Kasuję powielony temat w innym dziale. romi
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości