Teratocarcinoma pT1b

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Teratocarcinoma pT1b

Postprzez Riszka » 24 Maj 2020, 21:46

Jutro kolejny wyjazd do szpitala, mąż zaczyna drugi cykl BEP.
Pierwszy cykl przeszedł zaskakująco dobrze - chyba, że ja to tak tylko widzę:) Apetyt mężowi nadal dopisuje, je i pije praktycznie wszystko, nie ma żadnych nudności i wymiotów. W nocy śpi już bez problemów. W jeden dzień a raczej w nocy, doskwierał mu ostry ból w okolicach krzyża ale po przeciwbólowych przestało. Brak gorączki, wyniki krwi w pewnym momencie spadły ale lekarz szybko zareagował i już jest oki.
Włosy niestety się nie ostały, ale przecież odrosną i córeczka miała trochę radości jak obcinała tatusia.
Trzymajcie kciuki by drugi cykl był dla męża tak samo łaskawy:)
Riszka
 
Posty: 28
Rejestracja: 20 Mar 2020, 21:48

Re: Teratocarcinoma pT1b

Postprzez Riszka » 07 Lip 2020, 20:38

Długo mnie tutaj nie było. Mąż zakończył 3 cykle BEP, najgorsza dla niego była druga chemia. Wczoraj robiliśmy tomograf kontrolny i czekamy na wyniki. Mam nadzieję, że będzie dobrze.
Mam kilka pytań:
1. Mąż od wczoraj ma bardzo spuchniętą/obrzmiałą twarz i sine oczy, czy to jest normalne czy dzwonić do lekarza?
2. Mamy również spory problem z dłońmi, z opuszków palców schodzą mocne twarde płaty skóry, co z tym robić? W ogóle dłonie od męża wyglądają jakby robił fizycznie z 30 lat, a tak nigdy nie było:(
3. Zostały jeszcze zęby, plomby powypadały i zastanawiamy się nad wizytą u dentysty ale nie wiem czy to dobry pomysł?
Riszka
 
Posty: 28
Rejestracja: 20 Mar 2020, 21:48

Re: Teratocarcinoma pT1b

Postprzez romi » 08 Lip 2020, 16:40

Jak najbardziej dzwonić do lekarza.
Z dłońmi powinien pomóc dermatolog, wizyta chyba nie jest obarczona ryzykiem, a z zębami należy zrobić szybko porządek, myślę, że przy obecnych restrykcjach higienicznych nie ma się czego obawiać.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Teratocarcinoma pT1b

Postprzez Riszka » 15 Lip 2020, 21:53

Witam
Proszę o pomoc, co dalej robić. Mąż zakończył chemioterapię (3xBEP) niestety wyniki TK nie są chyba zadowalające i będzie potrzebna operacja. Poniżej opiszę wszystkie wyniki i napiszę pytania, będę wdzięczna za każdą pomoc.
Wyniki markerów przed rozpoczęciem chemii to:
AFP – 60,91 (norma do 7)
LDH – 251 (norma do 225)
BHCG – w normie 0,1
Wyniki markerów z wczoraj, po zakończonej chemii pod koniec czerwca:
AFP – 8,47 (norma do 7)
LDH – 334 (norma do 225)
BHCG – w normie 1,2

A teraz wyniki TK po chemii, napiszę tylko to co było nieprawidłowe lub pojawiło się nowe:
1. Nerki prawidłowej wielkości i kształtu z torbielka korowa średnicy 9 mm w nerce lewej.
2. Odnotowano zwiększenie się wymiarów węzłów chłonnych okołoaoartalnych i biodrowych, w obrębie których pojawiły się liczne zwapnienia.
Największa zmiana powyżej podziału aorty po stronie lewej ma średnicę 42 mm (poprzednio 35mm). Kolejna z większych zmian w sąsiedztwie naczyń biodrowych wspólnych po stronie lewej zwiększyła się z 22mm do 26 mm w osi krótkiej, a węzeł chłonny w sąsiedztwie naczyń biodrowych zewnętrznych lewych zwiększył się w osi krótkiej z 16mm do 32 mm
Wnioski: progresja węzłowa.

Teraz pytania:
1. Czy badanie PET ma zastosowanie w naszym przypadku bo zostaliśmy skierowani na nie? Wydawało mi się, że przy nienasieniaku nie mają zastosowania. Lekarka mówiła, że kieruje męża na nie bo jest progresja węzłowa przy regresji markerowej (chyba jakoś tak).
2. Jak zrozumiałam o lekarki to będzie prawdopodobnie konieczna operacja wycięcia tych zmian i pytanie tylko gdzie takową zrobić? Możecie polecić dobrego lekarza, który się na tym zna i szpital gdzie jest fachowa opieka?
3. O czym tak naprawdę świadczą te wyniki?

Pozdrawiam
E.
Riszka
 
Posty: 28
Rejestracja: 20 Mar 2020, 21:48

Re: Teratocarcinoma pT1b

Postprzez Grrr34 » 17 Lip 2020, 00:25

Teoretycznie Pet jest zasadne przy ocenie skuteczności chemioterapii przy Nasieniakach... Przy Nienasieniakach jego zasadność jest raczej wątpliwa

Progresja węzłowa nie jest korzystnym czynnikiem rokowniczym, aczkolwiek regresja markerów już tak

Zastanawia natomiast wzrost Markera Bhcg do 1,2 czym należałoby się zainteresować...

Najlepiej skonsultować sprawe z Dr Sarosiekiem, ale z Pewności przy takich wielkościach zmian rezydualnych konieczne będzie ich usunięcie
Grrr34
 
Posty: 183
Rejestracja: 08 Lut 2017, 21:51

Re: Teratocarcinoma pT1b

Postprzez dejmien » 22 Lip 2020, 14:44

Jak sytuacja? AFP spadło do granic normy? W badaniu które przytoczyłaś jest napisane że jest progresja węzłowa, czyli jak rozumiem - dalszy rozwój choroby. Markery nie zawsze są przekroczone a mimo to może być nowotwór, dlatego kwestia ustalenia czy na pewno mamy do czynienia z tą progresją, może dlatego PET? A może należałoby dać płytę z wynikiem TK innemu radiologowi w celu zweryfikowania? Przydałaby się druga opinia innego lekarza, specjalisty w rj.
dejmien
 
Posty: 137
Rejestracja: 05 Wrz 2019, 22:53

Re: Teratocarcinoma pT1b

Postprzez Riszka » 22 Lip 2020, 19:52

Mąż dostał kwalifikację na badanie PET-CT i w ciągu 2 tygodni ma mieć je wykonane. Jak będziemy mieli wyniki vto skonsultujemy to jeszcze z innym lekarzem. Markery nadal na podobnym poziomie co pisałam wcześniej.
Mam jeszcze pytanie o specjalistę od operacji węzłów chłonnych zaotrzewnowych, czy możecie kogoś polecić?
Riszka
 
Posty: 28
Rejestracja: 20 Mar 2020, 21:48

Re: Teratocarcinoma pT1b

Postprzez dejmien » 23 Lip 2020, 10:41

Na forum polecany był dr Wojciech Rogowski z MSWiA w Warszawie jako jeden z najlepszych specjalistów operacji RPLND
dejmien
 
Posty: 137
Rejestracja: 05 Wrz 2019, 22:53

Re: Teratocarcinoma pT1b

Postprzez Riszka » 24 Lip 2020, 20:23

Dzięki za informację. A jakiś lekarz na Śląsku jest może polecany? Czy ktoś robił może zabieg usunięcia węzłów w Gliwicach lub Katowicach?
E.
Riszka
 
Posty: 28
Rejestracja: 20 Mar 2020, 21:48

Re: Teratocarcinoma pT1b

Postprzez Riszka » 25 Lip 2020, 08:49

Dzwoniłam wczoraj do Warszawy by umówić męża na pierwszą wizytę rozpoczynająca procedurę usunięcia węzłów chłonnych zaotrzewnowych. Niestety nic konkretnego nie załatwiłam:( pani, która rejestruje powiedziała, że mają bardzo odległe terminy i przekaże informacje w sekretariacie i ktoś ma się w przyszłym tygodniu jeszcze odezwać. Myślałam by umówić się na prywatną wizytę do lekarza może wtedy byłoby łatwiej?
Piszecie tutaj na forum o dr Rogowskim, czy ktoś ma jakieś namiary na tego lekarza, gdzie przyjmuje prywatnie?
Dalej też poszukuje specjalisty bliżej miejsca zamieszkania. Naprawdę nie ma lekarza na Śląsku, który byłby polecany? Proszę pomóżcie!
E.
Riszka
 
Posty: 28
Rejestracja: 20 Mar 2020, 21:48

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

cron