Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez miszcz » 09 Lis 2021, 14:36

W tym tygodniu nie uda mi się załatwić skierowania
na zabieg, z chodzeniem u mnie coraz gorzej, siedziec prawie nie moge, a na transport sanitarny podobno też nie mam szans. Przykre, że w sytuacji, kiedy konieczne jest szybkie działanie, tracę mnóstwo czasu przez bezduszności systemu.

Rozważam samookaleczenie jadra, wtedy musieliby mi wyciąć w trybie natychmiastowym.
miszcz
 
Posty: 747
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez Zbyszek_Krk » 10 Lis 2021, 09:27

Absolutnie nie rób czegoś takiego. Rozważ po prostu pójście na SOR i zgłoś że Cię boli czy coś. Muszą Cię przyjąć weź całą dokumentację łącznie z certyfikatem szczepienia i powiedz że nie wyjdziesz dopóki Cię nie przyjmia. Że swojej strony polecam klinikę uniwersytecka.
Zbyszek_Krk
 
Posty: 15
Rejestracja: 03 Lis 2021, 23:30

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez miszcz » 10 Lis 2021, 10:57

Mnie to jądro zaczyna pobolewac. Tylko, czy mi uwierzą.
miszcz
 
Posty: 747
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez Zbyszek_Krk » 10 Lis 2021, 11:59

Kurcze, nie do końca rozumiesz powagę sytuacji, a ludzie którzy Cię odsyłaja zachowują się naprawdę skandalicznie. Miałeś już nienasianiaka więc z dużym prawdopodobieństwem w tym jądrze jest coś podobnego jeśli szybko to usuniesz to szansę ma wyleczenie są niemal 100% A jeśli nie to nie wiadomo jak będzie. Każdy dzień zbliża Cię do podniesienia stopnia zaawansowania.
Nie ma co sie załamywać musisz szybko usunąć jądro i wyladujesz wtedy na testosteronie. W życiu nie zmieni się wiele to kwestia podejścia.
Idź na SOR i powiedz że boli niech Cię zarejestruja do urologa natychmiast.
Jeśli Cię oleja, ale błagam nie daj się zbyć to idź to przychodni super med na Jadwigi tam prywatnie przyjmuje Paweł P. Urolog z uniwersyteckiego może pomoże z terminem.
Zbyszek_Krk
 
Posty: 15
Rejestracja: 03 Lis 2021, 23:30

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez miszcz » 10 Lis 2021, 12:33

Rozumiem powagę sytuacji. Problemem jest postawa lekarzy i pielęgniarek, którzy kompletnie mnie ignorują. Ja nie mogę chodzić, więc to jest dodatkowy problem. Prosząc o pomoc czuję się jak oszust i złodziej. To poniżające, ale z systemem nie wygram.
miszcz
 
Posty: 747
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez miszcz » 17 Lis 2021, 16:49

Jestem w szpitalu, jutro zabieg. Jak czytam wasze przypadki, to jestem przerażony zwłoka w leczeniu nie z mojej winy. Gdybym nie zrobił rezonans I prywatnie, czekalbym do końca listopada na opis. A gdzie nie dzwoniłem, przyjęcia na oddziały na zabieg za 3 tygodnie. Dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli udało się załatwić natychmiastowe przyjęcie. Aktualnie leżę w szpitalu urologiczny w Katowicach. Boję się, że będzie to już pt3 i 3xBEP.
miszcz
 
Posty: 747
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez tobson85 » 17 Lis 2021, 20:27

Powodzenia i pamiętaj nie ma co się na zapas przejmowac. Póki nie masz czarno na białym na wyniku to najlepiej próbować hamować czarne myśli, które się w głowie czesto pojawiają.
Daj znać jak będziesz po.
Trzymaj sie
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez miszcz » 18 Lis 2021, 11:26

Jestem już po. Robili jeszcze jedno usg i twierdzą, że to nieduży guz.mie wiem, jak załatwię testosteron.
miszcz
 
Posty: 747
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez JurekO » 18 Lis 2021, 15:40

Hej, no i jak wyszedl rezonans? Robilesz tez jame brzuszna + pluca? Jak to tam wyglada? Oznaczalesz markery przed zabiegem? No testosteron, to za pierwszym razem pewnie u endokrynologa/androloga. Ale teraz to juz mozesz wybierac tylko jaky. Bo masz tanszy i wstrzykujesz co 3 tygodnie, albo drozszy i ten wytrzyma 3 miesace, tylko, ze kosztuje z 500zl. Kdzie ty sie wogole leczysz? Bo jak Katowice, to polecam odwiedzic Czestochowa (Dr. Barbare Huras) albo wycieczka do Wawy do Dr. Sarosiek, ale podejrzewam, ze z nim w kontakcie jestesz.
co do 3BEP, tak to jest naprawde, oprocz tego, ze wlosy zejda, najmniejsze zmartwienie, dzisiaj ta chemia przebiega naprawde bezproblemowo. Tylko jak teraz jest ten Covid i inne, to moze lepjej 4xEP, ze by bylo bez bleomycyny, bo to jednak swinstwo na pluca.
Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez miszcz » 18 Lis 2021, 20:56

Na razie jeszcze nic nie wiem. Najgorsze, że nawet takie rzeczy jak zlecenie na transport sanitarny są niewykonalne. A jmam ogromne problemy z poruszaniem się. Perspektywy leczenia, w obliczu mojego kalectwa i pandemii, wyglądają fatalnie.

Zamierzam leczyć się w Krakowie na garncarskiej. Fakt, że praktycznie nie chodzę, uniemożliwia mi pole manewru.
miszcz
 
Posty: 747
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości