Mieszany nowotwor pT1N1xSx, prośba o pomoc

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Mieszany nowotwor pT1N1xSx, prośba o pomoc

Postprzez PatrykPatryk » 30 Kwi 2022, 14:24

Witajcie drodzy forumowicze, kieruje się do was z zapytaniem na temat cyklu chemii który mi zaproponował lekarz, mianowicie chodzi o schemat 3x Bep. Zacząć mam 9 maja, ale jeszcze 4 idę prywatnie zaczerpnąć opinii innego doktora. Może wy mnie jakoś nakierujecie. Niżej podaje markery przed, po i histopatologie:

09.03.2022
Markery przed: ldh 124 (norma <250)
Beta hcg 25.6 (norma <2.6)
Afp 6.59 (norma 5.8)

4.04.2022
Markery ok. 2tyg po zabiegu
Ldh 127 (norma j.w)
Beta hcg 15.2 (norma j.w)
Afp 6.8 (j.w)

Zabieg orchidektomi wykonany 17.03.2022

Opis histopatologii:
Mieszany nowotwor z komórek rozrodczych jądra, złożony głównie z utkania raka embrionalnego, ponadto ogniska guza pęcherzyka żółtkowego (mixed germ cell tumour, embryonal carcinoma and yolk sac tumour, who 2016).
Immunofenotyp AFP- (ogniskowo+), cd117-, cd30+(słabo w części komórek), ckae1/ae3+, inhibin a-, plap (ogniskowo+).
W miąższu jądra poza guzem i na obwodzie guza stwierdza się zachowana spermio- i spetmatogeneze oraz ogniska neoplazji germinalnej in situ cd117+, plap+
Angioinwazja -
Neuroinwazja -
Nowotwor nie nacieka najdrza, nie nacieka powrózka nasiennego, nie nacieka osłonek jądra. Kikut powrózka nasiennego bez utkania nowotworu
PT1 pNX SX

Jadro o wymiarach 6x3, 5x3xm z powrozkiem nasiennym o długości 5,5cm. Na przekrój guz średnicy 1.5cm dochodzący do osłonek.


16.03.2022
Opis tomografii przed zabiegiem orchidektomi:
TK jamy brzusznej/miednicy dwufazowo.
Wątroba typowej wielkości, o prawidłowej strukturze wewnętrzej, bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy typowej wielkości o cienkich ścianach. Drogi żółciowe tak wewnątrz jak i zewnątrzwątrobowe nie poszerzone. Śledziona typowej wielkości o prawidłowej strukturze wewbtrzenj, bez zmian ogniskowych. Trzustka typowo położona o prawidłowej strukturze zrazikowej. Przewód trzustkowy nie poszerzony. Nadnercze prawidłowej wielkości i kształtu. W biegu je górnym nerki lewej torbiel Wlk. Ok. 6mm. Poza tym nerki bez innych zmian ogniskowych, o gładkich i równych obrysach, typowej wielkości i kształtu. W nerce prawej dwa złogi w kielichu górnym i środkowym wlk. Ok 2-3mm,w nerce lewej w dolnym kielichu złóg wlk. Ok 3mm. Układ kielichowo-miedniczkowo nerek w granicach normy. Pęcherz moczowy wypełniony o gładkich obrysach. Węzły chłonne lędźwiowe po str. Lewej o wym. Do ok. 20x9mm pachwinowe o wym. Do ok. 7x30mm - niespełniające kryteria meta.
W trzonie kręgu l2 naczyniak wlk. Ok. 18mm. W głowie prawej kości udowej zagęszczenie wlk ok 6mm - wyspa kostna susp.

TK klatki piersiowej:
Drobne zagęszczenie w grzdbietowych partiach obu płuc - mogą wynikać z mniejszego upowietrzenienia. Poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych, serce typowej wielkości i kształtu. Wnęki i rysunek naczyniowy płuc w normie. W obrębie wnęk płucnych i w śródpiersiu nie stwierdza się obecności powiększonych węzłów chłonnych. Objęty badniem kościec bez cech przebudowy patologicznej. Hipodensyjny ognisko w prawym płacie tarczycy wlk. Ok 9mm.

Loo Jezu, ale ciężko się tak te wyniki przpisuje na telefonie. Odrazu z góry jeżeli ktoś dotrawal do tego momentu to bardzo dziękuję za poświęcony czas!!


21.04.2022
Teraz wstawię jeszcze wyniki markerów które robili mi podczas konsylium onkologicznego (gdzie zostawili mnie na 1 noc w szpitalu tylko po to żeby zrobić te markery i to nawet nie na naczczo oraz ekg drugiego dnia z rana...)
AFP 7.6 (norma 5.8)
Beta hcg 13 (norma <2.6)
Ldh 170 (<250)

Czyli jak widzicie, AFP delikatnie leci do góry, beta hcg spada ale jakoś bardzo powoli, ldh normalne. Czy po takich wynikach faktycznie kwalifikuje się na chemię 3xBEP?

Jeszcze raz, wszystkim bardzo dziękuję za poświęcony czas oraz podzielnie się swoim doświadczeniem. Zdrowia wam życzę!
Ostatnio edytowany przez PatrykPatryk, 30 Kwi 2022, 16:17, edytowano w sumie 1 raz
PatrykPatryk
 
Posty: 13
Rejestracja: 30 Kwi 2022, 13:47

Re: Mieszany nowotwor pT1N1xSx, prośba o pomoc

Postprzez tobson85 » 30 Kwi 2022, 15:55

Hejka

Dorzucisz jeszcze daty wszystkich badan i zabiegu? To istotna informacja.

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Mieszany nowotwor pT1N1xSx, prośba o pomoc

Postprzez PatrykPatryk » 30 Kwi 2022, 16:18

tobson85 napisał(a):Hejka

Dorzucisz jeszcze daty wszystkich badan i zabiegu? To istotna informacja.

Pozdrawiam
Tobiasz


Czesc, tak jak powiedziałes, tak też zrobiłem, edytowałem post i dodałem daty :)
PatrykPatryk
 
Posty: 13
Rejestracja: 30 Kwi 2022, 13:47

Re: Mieszany nowotwor pT1N1xSx, prośba o pomoc

Postprzez tobson85 » 01 Maj 2022, 13:07

Hej

Dzieki za uzupełnienie. Teraz daje to juz dużo lepszy obraz.

Wyszły Ci powiększone węzły lędźwiowe po lewej stronie. Mimo ze wymiary nie wskazują na ich kulisty kształt to jednak największy wymiar przekracza 15 mm.
PS: Usunięto lewe czy prawe jądro?

W zależności od tego czy te węzły zostaną zakwalifikowane jako przerzutowe czy nie to stan zaawansowania wyglada następująco:

CS IS - jesli założyć, ze węzły nie są przerzutowe (przy podwyższonych markerach)
CS IIA - przy kwalifikacji ze te wezly są przerzutowe.

I teraz najważniejsze - niezależnie od tego jak się spojrzy na te wezly to w jednym i drugim przypadku podaje się 3x BEP. Zaproponowane Ci lecznie jest zgodne z obowiązującymi wytycznymi.
Co do rokowania to ponad 90% szans na pełne wyleczenie.

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Mieszany nowotwor pT1N1xSx, prośba o pomoc

Postprzez PatrykPatryk » 01 Maj 2022, 13:45

Dzięki wielkie za poświęcony czas na odpowiedź :)
Orchidektomia była na lewym jądrze, faktycznie zapomniałem napisać. Czyli szpital Kopernika w Łodzi zastosował prawidłowy schemat (mimo że tutaj na forum jest w czerwonej strefie). Czyli reasumując, konsultacja z prywatnym onkologiem i tracenie pieniędzy mija się z celem?

Pozdrawiam
PatrykPatryk
 
Posty: 13
Rejestracja: 30 Kwi 2022, 13:47

Re: Mieszany nowotwor pT1N1xSx, prośba o pomoc

Postprzez tobson85 » 01 Maj 2022, 16:30

Hej
Nie jestem lekarzem, wiec to co tu pisze w żadnym wypadku nie powinno być traktowane jako alternatywa do porady lekarskiej ;)
Oczywiście druga opinia lekarza jest zawsze bardzo cenna. Jesli na taka się decydujesz to poleciłbym Ci zgłosić się do lekarza polecanego przez forum. Wtedy masz pewność, ze dostaniesz rzetelne informacje.
Możesz napisać maila do dra Sarosieka i załączyć wszystkie wyniki badan jakie masz i poprosić o druga opinie.

Trzymaj się
Tobiasz

PS: Wg mnie ten węzeł będzie raczej traktowany jako przerzut, skoro jest po tej samej stronie, a TK była wykonywana jeszcze przed zabiegiem.
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Mieszany nowotwor pT1N1xSx, prośba o pomoc

Postprzez PatrykPatryk » 05 Maj 2022, 17:38

Cześć, byłem wczoraj na konsultacji prywatnej i Pan profesor zapoznając się z moim przypadkiem również zaleciłby 3xbep.
Jednak dziś odezwał się dr. Sarosiek i znów mam mętlik w głowie, pójdę jutro zrobić jeszcze raz markery i doktor stwierdził, że jeżeli by dalej spadały to zalecił by aktywna obserwacje, żeby lepiej natura działała niż podawać ciężka chemioterapię :shock:

Pozdrowienia
PatrykPatryk
 
Posty: 13
Rejestracja: 30 Kwi 2022, 13:47

Re: Mieszany nowotwor pT1N1xSx, prośba o pomoc

Postprzez Kozi » 05 Maj 2022, 22:31

Cześć,

Nie znam innych lekarzy. Sam leczę się u dr. Sarosieka. Wiem jednak, że leczył, wyleczył i leczy bardzo dużo rj. Doświadczenia i wiedzy odmówić mu na pewno nie można.
Kozi
 
Posty: 71
Rejestracja: 28 Sty 2022, 15:13

Re: Mieszany nowotwor pT1N1xSx, prośba o pomoc

Postprzez PatrykPatryk » 06 Maj 2022, 09:34

Cześć,

No ja wiem ze dr. Sarosiek to w Naszym wypadku jest najlepszy i dlatego właśnie czekam na pobranie krwi i po otrzymaniu wyników będę się zastanawiał co dalej

Życzę zdrówka

Ps. Ten profesor z którym ja się kontakowalem, pracuje w tym samym szpitalu w którym mam mieć chemię (szpital Kopernika Łódź) więc jego decyzja jakoś mnie nie dziwi...
PatrykPatryk
 
Posty: 13
Rejestracja: 30 Kwi 2022, 13:47

Re: Mieszany nowotwor pT1N1xSx, prośba o pomoc

Postprzez PatrykPatryk » 22 Maj 2022, 11:18

No cześć wszytskim, chwilę mnie było a więc napiszę co tam u mnie :)

Tak jak napisał dr. Sarosiek poszedłem sprawdzić te markery raz jeszcze i co się okazało... Wyniki wyższe jak przed orchidektomia :shock:. No nic, trzeba się wstawić do szpitala i chemię przyjąć na klatę. W poniedziałek już byłem w szpitalu, zrobili mi tomograf raz jeszcze i wyszło że węzeł przyaortalny miał już 22mm. Teraz w czwartek mam ostatnia dolewkę z blemocyny i 1 cykl z glowy. Czy było ciężko? Może przez dwa dni i to nie jakoś mega źle, tylko tak jak bym miał kaca mieszając wszytakie możliwe alkohole :)

Pozdrawiam cieplutko, lecim z koksem dalej
PatrykPatryk
 
Posty: 13
Rejestracja: 30 Kwi 2022, 13:47

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 43 gości