Kolejny guz po 10 latach od pierwszej choroby

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Kolejny guz po 10 latach od pierwszej choroby

Postprzez Lokator1 » 11 Maj 2022, 10:49

Dzień dobry,

mąż 10 lat temu leczył nienasieniaka w CO w Krakowie. Przeszedł operację i 2 cykle EP (zaczął od BEP ale przeszedł na EP ze wzgledu na zapalenie oskrzeli).

Aktualnie mamy wyniki USG z opisanymi 3 zmianami ogniskowymi, największa 13 mm. Czekamy na wyniki markerów.

Chciałam prosić o rekomendacje odnośnie dalszego postępowania. Czy nadal najpierw przeprowadza się operacje a dopiero potem jest badanie histopatologiczne guza i decyzja o dalszym leczeniu?

Czy CO w Krakowie jest dobrym ośrodkiem jeśli chodzi o leczenie guzów jądra?

Czy na konsultację do doktora Sarosieka możne się udać tylko z wynikiem USG i markerów? Czy może lepiej dopiero po operacji? Czy terminy konsultacji są odległe?

Czego można się spodziewać po powrocie choroby po tak długim czasie?

Dziękuję za wszelkie informacje.

Pozdrawiam
Lokator1
 
Posty: 8
Rejestracja: 15 Paź 2015, 13:36

Re: Kolejny guz po 10 latach od pierwszej choroby

Postprzez tobson85 » 11 Maj 2022, 15:16

Cześć

Te nowe zmiany dotyczą jądra czy innych obszarów?

Jesli jądro to najpierw orchidektomia (jak najszybciej) potem onkolog.

Dr Sarosiek to dobry wybór jak już będziecie po operacji usunięcia jądra.
Kraków nie jest najlepszym miejscem - już nawet sam fakt podania 2 EPow to potwierdza.

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Kolejny guz po 10 latach od pierwszej choroby

Postprzez miszcz » 11 Maj 2022, 16:33

Jak rozumiem, chodzi o drugie jądro. Procedury nie zmieniły się. Leczenie raka jądra obecnie to dramat. W Krakowie część dobrych onkologow odeszła, w innych osrodkach nie jest lepiej. Doktor Sarosiek jest oblegany przez pacjentów z rakiem jądra; życzę wam, żebyście się do niego dostali.

Czego się spodziewać po tak długim czasie? Coraz droższy testosteron, zastrzyki co 10-14 dni, totalna olewka lekarzy i pielęgniarek (są wyjatki), traktowanie jak śmiecia nawet podczas wizyt prywatnych. Bez jąder da się żyć.
miszcz
 
Posty: 747
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Kolejny guz po 10 latach od pierwszej choroby

Postprzez Kozi » 11 Maj 2022, 19:25

Cześć,

Kraków nie jest polecant jeżeli chodzi o leczenie onkologiczne. Terminy pozostawiają wiele do życzenia. Z tego powodu sam zdecydowałem się na leczenie w Warszawie. Pan dr. Sarosiek faktycznie jest mocno zabiegany ostatnio, ale wierzę, że pomoże i wam.
Telefon bezpośredni do p. Łukasza Białka,który rejestruje do doktora 22 469 83 34. Do dr. Sarosieka tylko po operacji z wynikiem histpat oraz tk.
Operacje miałem w lutym tego roku w Szpitalu Uniwersyteckim, termin orchidoktemii miałem w przeciągu kilku dni. Może te informacje się Wam przydadzą.

Powodzenia
Kozi
 
Posty: 71
Rejestracja: 28 Sty 2022, 15:13

Re: Kolejny guz po 10 latach od pierwszej choroby

Postprzez Kozi » 11 Maj 2022, 19:27

Dopowiem jeszcze, że w lutym termin do dr. Sarosieka miałem z dnia na dzień.
Kozi
 
Posty: 71
Rejestracja: 28 Sty 2022, 15:13

Re: Kolejny guz po 10 latach od pierwszej choroby

Postprzez user90 » 11 Maj 2022, 20:15

NIe musi być też dr Sarosiek, w Magodencie są inni lekarze, sam jestem u trzeciego i nie ma żadnych problemów z trzymaniem się wytycznych, skierowaniami itp. Jedynie może być problem z szybkim dostaniem się do innego doktora, ale jeśli przed Wami jeszcze wycinka to i tak trochę to zajmie, potem histpat. Np jest dr Morawski w Magodencie. Można zawsze powiedzieć na rejestracji jaka sytuacja, może uda się jakiś szybszy termin znaleźć. Dzwoniąc do Magodentu od razu możecie wybrać nr 3, bezpośrednio na Szamocką. Dr Sarosiek często zaprasza pacjentów z rj z bardzo krótkimi terminami po kontakcie mailowym/tel, pełne podziwu..
Z Krakowa też radzę się ewakuować, nie ma tu obecnie żadnego dobrego ośrodka, a jak jest (np uniwersytecki ma ordynatora prof Wysockiego), to moloch i trudno się dostać. Ale warto dopytać, ja bym celował w ten szpital w razie czego ale to w ostateczności gdyby z jakichś względów Warszawa Wam nie pasowała.

Nie wiem jaka jest Wasza sytuacja, w takim przypadku może skorzystanie z banku nasienia to dobry pomysł jeśli na tym Wam zależy, terminy jak się powie o tym to będą na cito.
user90
 
Posty: 81
Rejestracja: 14 Gru 2019, 12:20

Re: Kolejny guz po 10 latach od pierwszej choroby

Postprzez Lokator1 » 12 Maj 2022, 08:14

Bardzo dziękuję za wszystkie wpisy. Tak, chodzi o zmiany w drugim jądrze.
Kozi - też planujemy iść do uniwersyteckiego w Krakowie na operację a potem mam nadzieję Warszawa. Dziękuję za podanie telefonu do pana Białka. Przeczytałam też, że w uniwersyteckim miałeś problem ze skierowaniem na TK i skorzystałeś z Luxmed. Również mamy pakiet w Luxmed więc skorzystam z tej podpowiedzi.
Mąż przy pierwszym leczeniu bardzo źle zniósł pobyt w szpitalu w sensie psychiki (Krakow-Garncarska).
Czy wiecie może jakie są warunki w Magodent? Może bardziej przyjazne niż w Krakowie? Czy można liczyć na ewentualne podanie jakiś leków uspokajających?

Pozdrawiam serdecznie.
Lokator1
 
Posty: 8
Rejestracja: 15 Paź 2015, 13:36

Re: Kolejny guz po 10 latach od pierwszej choroby

Postprzez tobson85 » 22 Maj 2022, 15:41

Hej
W Magodent będziecie zadowoleni. Tam pacjent nie jest kolejnym przypadkiem w statystyce, jak niestety czasami się zdarza w innych szpitalach. Opieka w Magodent jest na bardzo wysokim poziomie.
Co u was aktualnie?
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Kolejny guz po 10 latach od pierwszej choroby

Postprzez Kozi » 23 Maj 2022, 08:29

@Lokator1, już z 5 razy odpisywałem w tym wątku i za każdym razem wyskakiwał bład. Nie wiem o co chodzi, ale przed chwilą dodałem post w swoim wątku i przeszedł :shock:, więc próbuje jeszcze raz.

Szpital na Szamockiej jest bardzo porządny, moje pierwsze skojarzenie to był jak hotel. Personel, sam szpital, jedzenie wszystko na wysokim poziomie. Nie ma wifi, piszę to po to, że idzie się zanudzić podczas pobytu tam. Na samą chemie dzienną przyjeżdżałem między 7-7.30, a wychodziłem między 14.30-15.00, pobranie krwi 5 minut, chemia 30 minut, wizyta u lekarza 5 minut, reszta to czekanie w różnego rodzaju kolejkach. Potrzebujących jest bardzo dużo.
W sprawie leków uspokojajacych to nie korzystałem, ale z tego co się orientuje to jak lekarz Ci przepisze to dostaniesz.

Tomografie robiłem na ul. Pilotów, mają bardzo szybkie terminy, tylko skierowanie musi być z luxmed (lekarz pierwszego kontaktu raczej nie da, prędzej urolog).
Jestem z tematem teraz na bieżąco, pisz jakbyś czegoś potrzebował
Kozi
 
Posty: 71
Rejestracja: 28 Sty 2022, 15:13

Re: Kolejny guz po 10 latach od pierwszej choroby

Postprzez Lokator1 » 02 Cze 2022, 09:40

Tobson85, Kozi dziękuję za odpowiedzi.
Operacja była 2 tygodnie temu w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Wszystko poszło bardzo sprawnie. TK w Luxmed na Pilotów w Krakowie też b. sprawnie. Teraz czekamy na wyniki. Doktor Sarosiek odpowiedział na maila, że poleci asystentowi umówienie męża na wizytę po swoim urlopie, mamy przyjechać z wynikami badań.

Pozdrawiam
Lokator1
 
Posty: 8
Rejestracja: 15 Paź 2015, 13:36

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości