Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez FiveO » 07 Maj 2011, 08:26

Witam.
A więc wczoraj po konsultacji onkologicznej zdaje relacje.
Ordynator specj. onkol. kliniczny. osoba starsza widzę podchodzi do tego dosyć profesjonalnie jak na spotkanych wcześniej lekarzy, dokładnie pooglądał wyniki, zrobił wywiad ze mną posprawdzał mi węzły chłonne stwierdził, że bez chemii się nie obejdzie minimum 2 do 4 cykli w kroplówkach, ale więcej mi powie po zrobieniu badań markerów oraz TK (3 miejsc rejony brzucha nie chce przekręcić czego ustalił zaraz termin) chce wiedzieć jak to daleko zaszło i mieć obraz przed podaniem chemii i po. Rozmowy wynika, że dosyć kompetentny lekarz wyleczalność podaje w % 60 do 90 % ale więcej mi powie po badaniach.
17 maja idę na oddział najpierw markery a 18 TK będę tam gdzieś ok 5 dni.
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez troll » 07 Maj 2011, 11:09

Witaj,

Spokojnie zrób badania. Podejście lekarza wydaje się być ok. Daj znać jak coś będziesz wiedział więcej.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez FiveO » 08 Maj 2011, 01:43

Witam.
Jak sobie mam radzić z tym bólem węzłów chłonnych ? prawy dolny odcinek nad pośladkiem w dzień umiem to znieść, ale najgorzej w nocy jaki lek mogę wziąć ? :?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez troll » 08 Maj 2011, 02:04

Witaj,

Podejrzewam, że Twój ból bierze się z zajętych węzłów chłonnych przestrzeni zaotrzewnowej, jest to typowy objaw. Z leków dostępnych bez recepty możesz spróbować coś z grupy NLPZ to jest - ibuprofen (Ibuprom), paracetamol (Apap), natomiast leków wydawanych z przepisu lekarza jest więcej i są silniejsze (dzięki temu bardzo często skuteczniejsze) - zaczynając od ketoprofenu (Ketonal) poprzez na przykład leki łączone (złożone) na przykład paracetamol + tramadol (Zaldiar).

Według mnie powinieneś spróbować najpierw preparatu z ibuprofenem.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez FiveO » 08 Maj 2011, 02:13

Próbowałem Ibuprofen i Paracetamol parę miesięcy temu na ten sam ból nie pomagał, ale nadal mam Ketonal byłem ciekaw czy to coś pomaga czy grochem o ścianę na te dolegliwości.
Na urologii jak miałem ten ból to albo mnie nie słuchali albo twierdzili, ze to po znieczulenie tyle, że ten ból miałem kilka miesięcy wstecz dopiero Onkolog wspomniał, ze to węzły mogą dokuczać więcej po TK mi powie.
Trollu dzięki po raz kolejny za pomoc! :)
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez troll » 08 Maj 2011, 11:06

Witaj,

W tej chwili jestem prawie przekonany, że bóle powodują te węzły chłonne, zobaczysz, że po chemioterapii ustąpią one jak ręką odjął :) W tym momencie natomiast nie ma co czekać na TK i to czy lekarz powie Ci, że to od tego albo nie od tego. Nie możesz się chłopie męczyć. Idź do rodzinnego (lekarza pierwszego kontaktu) i niech Ci wypisze lek z tramadolem. Powiedz, że wszystkie niesteroidowe leki przeciwzapalne ulgi Ci nie przynoszą i potrzebujesz czegoś silniejszego przynajmniej do czasu przyjęcia na oddział onkologii. Osobiście myślę, że Zaldiar byłby najlepszym rozwiązaniem, choć tak na prawdę dowolny preparat tramadolu powinien przynieść Ci ulgę. Mimo, że ten lek to pochodna opioidowa to ryzyko uzależnienia jest bardzo niskie, nie powinieneś się więc tym przejmować.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez FiveO » 08 Maj 2011, 11:16

Jako, że mama się przyjaźni z lekarzem rodzinnym dostałem jakiś czas leki przeciwbólowe Poltram wystarczy ?
Brać tylko jak boli ?
--
Konkretnie posiadam : Poltram Retard 100mg
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez troll » 08 Maj 2011, 11:40

Witam,

Jak najbardziej. Poltram Retard to preparat tramadolu o przedłużonym uwalnianiu. Najlepiej zacząć od 100mg (1 tabletka) godzinę, dwie przed snem. Gdyby bóle w dzień były dokuczliwe można powtórzyć dawkę po 12 godzinach (czyli rano) i przyjmować w sumie 2 tabletki na dobę właśnie w takim cyklu. Ale póki co zacznij od jednej tabletki na noc tak jak napisałem. Pamiętaj, że tramadol upośledza sprawność psychomotoryczną a więc niewskazane jest prowadzenie samochodu w czasie jego przyjmowania. Alkohol także odpada - równoczesne spożywanie alkoholu i przyjmowanie tramadolu może nieść za sobą bardzo poważne powikłania ze strony układu nerwowego. Z resztą jak się leczymy to nie pijemy :)

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez FiveO » 08 Maj 2011, 11:46

Witam.
Nie prowadzę żadnych pojazdów kiedyś rower jak wędkowałem, ale w tym stanie nie mam do tego głowy. Co do picia to jakby wszyscy pili tyle co ja to przemysł alkoholowy dawno by poszedł z torbami ;) Raz na dwa miesiące wypije ze 2 piwa i to wszystko.
Po raz kolejny wielkie Thank You :)
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez FiveO » 09 Maj 2011, 10:00

Witam.
Te węzły są nie do zniesienia całą noc nie spałem wziąłem najpierw Poltram, a później Ketonal i nadal nie uśmierzyło bólu :/
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości

cron